Ознака: Потпишан

Функционерите потпишаа кодекс дека ќе се однесуваат етички

На седница на Владата денеска беше потпишан Кодексот за етичко однесување на носителите на јавни функции. По тој повод, заменик-претседателот на Владата задолжен за...

Поранешна асистентка на Вајнстин откри детали од договорот за тајност што...

Ровена Чиу повеќе не се плаши од Харви Вајнстин и неговите поданици. Поранешната асистентка реши јавно да дискутира за наводната опседнатост со секс на...

Трам го потпиша законот за најголемата државна помош во историјата на...

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го потпиша Законот за економска помош во висина од две илјади милијарди долари, за намалување на последиците од коронавирусот...

Борис Џонсон и Европската Унија го потпишаа договорот за брегзит

Британскиот премиер Борис Џонсон и лидерите на ЕУ потпишаа договор за излезот на Велика Британија од Европската Унија, кој е закажан за 31 јануари. Џонсон...

Потпишан договорот за слободна трговија меѓу Србија и Евроазиската економска унија

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, во Москва потпиша договор за слободна трговија меѓу Србија и Евроазиската економска унија (ЕАЕУ) и нејзините земји членки – Русија,...

Потпишан договор за набавка на нови екоавтобуси

Скопскиот градоначалник потпиша договор со Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за заем во вредност од 10 милиони евра за набавката на нови...