Ознака: потписи

Андоновски: Граѓаните со своите потписи докажаа дека не сакаат политички мотивиран...

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за...

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за собирање на потписи против законот за попис

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе почне процедура за собирање на потписи со кои што ќе се бара поништување на законот за попис, ако власта, во меѓувреме,...

Дали независните кандидати за пратеници се поблиску до неопределените гласачи?

Која е положбата на политичките фриленсери без партиска логистика и без големи финансии Од аголот на познавачите на политичките системи од универзитетската фела, вистинската конкурентска...

Во државата нема вештак кој ќе оцени дали Исмет Гури преправал...

Нова пауза на денешното рочиште за предметот „Титаник 3“ даде судијката Марија Клетничка. Советот по паузата одлучи да не го прифати барањето на адвокатот...

Потписите се исушија, емоциите се разгоруваат, каде е разумот

И по речиси една година од потпишувањето на спогодбата од Нивици, таа е предмет на сериозни политички расправања на релацијата власт - опозиција, и...

Заврши собирањето потписи за претседателските кандидати

На полноќ помеѓу саботата и неделата заврши собирањето потписи за кандидатите за претседател на државата. Потребните 10.000 потписи, како што беше потврдено, ги собраа Гордана...

На полноќ завршува собирањето потписи за претседателските кандидати

Вечер на полноќ ќе заврши собирањето потписи за кандидатите за претседател на државата. Засега сигурни кандидати во претседателската трка се Гордана Силјановска – Давкова,...

Уште два дена можност за собирање потписи за претседателските кандидати

Кандидатите за претседател на државата имаат уште два дена можност за собирање потписи. Засега сигурни кандидати во претседателската трка се Гордана Силјановска – Давкова,...

Тодор Петров ќе собира потписи за нов референдум за името

Граѓанската иницијатива за собирање на потписи од најмалку 150 илјади избирачи за распишување дополнителен референдум за одлучување на граѓаните на целата територија на Република...

Апел да се зачува охридскиот регион

Апелот до претседателот на Собранието, Талат Џафери, го упатуваат неколкумина пратеници што собрале 8 илјади потписи Група пратеници во Собранието испратија отворено писмо до претседателот...