9 C
Skopje
16.2.2019 - 19:13

Ознака: поткуп

Даночник примил поткуп

Oсновното јавно обвинителство(ОЈО) Скопје поднесе обвинение против даночен инспектор и уште две лица за примање поткуп. -Првообвинетиот се товари дека како службено лице –...

Вработен во УЈП уапсен за поткуп

Вработен во Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево во Скопје е уапсен под сомнение за примање поткуп. Според извори на истрагата, Љ.С. е уапсен во...

Притворен командир на шумска полиција за земање поткуп

Битолската полиција приведе командир на шумската полиција поради постоење сомневање дека примал поткуп. СВР-Битола до надлежното обвинителство поднесе поднесе кривична пријава против лицето Л.Ј. (46)...

Куќен притвор за вработен во МЕПСО поради примање поткуп

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Штип, постапувајќи по кривичната пријава од Министерството за внатрешни работи, донесе наредба за спроведување на истрага против...

Кривична за примање поткуп против надзорник во штипскиот затвор

Кривична пријава против надзорник во Казнено поправен дом во Штип за „примање поткуп“ поднесе Секторот за внатрешни работи Штип до Основното јавно обвинителство Штип. Како што...

Движењето за промена: Грчкото МНР да го праша Заев кои се...

Грчкото МНР од Заев да дознае кои грчки бизнисмени се обиделе да подмитат и кого сакале да поткупат, бараат од Движењето за промена. Портпаролот на...

Заев : Ќе ја почитувам секоја судска одлука за „Поткуп“

Премиерот Зоран Заев изјави дека ќе ја почитува секоја одлука што ќе ја донесе судот за случајот „Поткуп“ во кој тој е обвинет.  - Среќен...

В понеделник пресуда за „Поткуп“

Пресудата за предметот „Поткуп“ во кој обвинет е премиерот Зоран Заев ќе биде објавена в понеделник во 12 часот, најави на крајот на денешното...

Завршни зборови за случајот „Поткуп“

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за случајот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да бидат изнесени завршни зборови. Со гледање на снимката...

Рочиште за „Поткуп“, ќе се гледа снимката објавена на Јутјуб

На денешното судско рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев треба да се гледа скратената снимка што беше објавена на...