12 C
Skopje
24.9.2018 - 7:57

Ознака: поткуп

Движењето за промена: Грчкото МНР да го праша Заев кои се...

Грчкото МНР од Заев да дознае кои грчки бизнисмени се обиделе да подмитат и кого сакале да поткупат, бараат од Движењето за промена. Портпаролот на...

Заев : Ќе ја почитувам секоја судска одлука за „Поткуп“

Премиерот Зоран Заев изјави дека ќе ја почитува секоја одлука што ќе ја донесе судот за случајот „Поткуп“ во кој тој е обвинет.  - Среќен...

В понеделник пресуда за „Поткуп“

Пресудата за предметот „Поткуп“ во кој обвинет е премиерот Зоран Заев ќе биде објавена в понеделник во 12 часот, најави на крајот на денешното...

Завршни зборови за случајот „Поткуп“

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за случајот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да бидат изнесени завршни зборови. Со гледање на снимката...

Рочиште за „Поткуп“, ќе се гледа снимката објавена на Јутјуб

На денешното судско рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев треба да се гледа скратената снимка што беше објавена на...

Заев очекува ослободителна пресуда за „Поткуп“

По завршувањето на денешното рочиште за „Поткуп“, премиерот Зоран Заев рече дека бил испрашуван од страна на неговите адвокати, од страна на јавниот обвинител...

Заев дава исказ за „Поткуп“

Премиерот Зоран Заев денеска во новата заграда на Кривичниот суд дава изјава како обвинет во предметот „Поткуп“. Заев рече дека како градоначалник на Струмица 12 години...

Заев треба да даде исказ пред судот во новото рочиште за...

На денешното рочиште за предметот на СЈО „Поткуп“ исказ треба да даде обвинетиот Зоран Заев, а ќе бидат изведувани и докази од одбраната. На минатото...

„Поткуп“ продолжува на 7 мај, во Судот пуштена целата снимка

На денешното рочиште во Кривичниот суд без присуство на јавноста беше пуштена целата  видео снимка поради која премиерот Зоран Заев се товари за примање поткуп. Ново...

Снимката за „Поткуп“ се гледа без присуство на јавноста

Во Кривичниот суд денеска се одржува рочиште за случајот „Поткуп“ затворено за јавноста. На почетокот на судењето беше прочитана одлуката на Апелацискиот суд Скопје, јавноста...