2.8 C
Skopje
25.10.2021 - 2:53

Ознака: потерница

Приведен битолчанец баран со потерница за доиздржување затворска казна

Утрово во 10.30 часот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и Полициската станица Битола, врз основа на судска наредба, го привеле В.А.(40) од...

Приведен бегалец од Психијатриската болница во Негорци

Во 00.20 часот во Полициската станица Радовиш бил приведен С.П.(33) од с.Подареш, Радовишко, по кого била распишана потерница поради бегство од Психијатриска болница Негорци....

На скопскиот аеродром уапсен тинејџер од Бојане кој се барал со...

Во попладневните часови на 15 јули на скопскиот аеродром, при влез во државава, по извршена проверка на 19-годишник од скопското село Бојане, било констатирано...

Поранешниот претседател на Кривичниот суд сам се пријавил во затворот во...

Поранешниот претседателот на Кривичен суд, Владимир Панчевски, сам се пријавил во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, откако вчера, Основниот суд во Велес распиша потерница...

МВР распиша потерница по Владимир Панчевски

Поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски се бара со национална потерница која ја распиша МВР по наредба на Основниот суд во Велес. Ова...

Во Охрид уапсен затвореник по кој била распишана потерница

Полициски службеници од СВР Охрид синоќа од слобода го лишиле Б.С. (43) од Тетово, за кого била распишана потерница од Казнено поправната установа –...

МВР издаде меѓународна потерница за Агим Красниќи и Сехат Рамадани

Министерството за внатрешни работи објави меѓународни потерници за Агим Красниќи и за Сехат Рамадани кои викендов избегаа од затворот во Штип. Според информациите на...

Боливија издаде потерница по Моралес

Боливиското обвинителство објави потерница по неодамнешниот претседател Ево Моралес обвинувајќи го за тероризам и поттикнување бунт. Обвинувањата против Моралес се засновани, како што пишува весникот...

Јовески: Не постојат пречки за Интерпол да објави потерница по Груевски

Јавниот обвинител, Љубомир Јовески рече дека верува оти не постојат законски или било какви пречки за да биде објавена потерницата за екс-премиерот, Никола Груевски,...

Во Грција уапсен македонски државјанин, баран со германска потерница

При влез во Грција, бил уапсен 52- годишен македонски државјанин кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа...