11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 10:57

Ознака: потерница

Приведен криминалец баран со потерница

Полицијата приведе 49-годишен криминалец баран со потерница. - Денеска, (8.2.2021), во 14.30 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, отсек за потрага, го...

Приведен скопјанец баран со потерница

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек за потрага постапувајќи по распишана потерница од Основен суд – Скопје 1, го привеле...

Приведен криминалец баран со потерница

Триесет и тригодишен скопјанец баран со потерница е приведен заради издржување казна затвор. - Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи -Оддел за криминалистички работи...

Со специјалци уапсен тетовец кој се барал со меѓународна потерница

Попладнево околу 15 часот на тетовската улица Страшо Пинџур була спроведена полициска акција во која со асистенција на Единицата за специјални задачи бул приведен...

Приведен тетовец баран со потерница

Дваесет и шестгодишен жител на село Челопек вечерва е приведен од страна на полициски службеници. Тој бил баран со потерница за доиздржување на казна...

Повлечена потерницата за апсење на Моралес

Судството во Боливија ја повлече потерницата за апсење на поранешниот претседател Ево Моралес, кој се наоѓа во егзил во Аргентина. Одлуката е донесена една...

На „Ќафасан“ приведен Албанец баран од Интерпол

Во попладневните часови на 20. октомври на граничниот премин „Ќафасан“ приведен бил М.М. (42) од Република Албанија затоа што се барал со потерница од...

Приведен кумановец баран со потерница

Денеска во 15.30 часот, полициски службеници од СВР Kуманово го приведоа Љ.С. (45) од Куманово, кој се барал со потерница од Основен суд Куманово...

Белорусија распиша потерница за Тихановскаја

Белорусија ја стави лидерката на опозицијата Светлана Тихановскаја на списокот на лица по кои се трага за наводно повикување на уривање на уставниот поредок...

Приведен битолчанец баран со потерница за доиздржување затворска казна

Утрово во 10.30 часот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и Полициската станица Битола, врз основа на судска наредба, го привеле В.А.(40) од...