Ознака: потерница

Во Охрид уапсен затвореник по кој била распишана потерница

Полициски службеници од СВР Охрид синоќа од слобода го лишиле Б.С. (43) од Тетово, за кого била распишана потерница од Казнено поправната установа –...

МВР издаде меѓународна потерница за Агим Красниќи и Сехат Рамадани

Министерството за внатрешни работи објави меѓународни потерници за Агим Красниќи и за Сехат Рамадани кои викендов избегаа од затворот во Штип. Според информациите на...

Боливија издаде потерница по Моралес

Боливиското обвинителство објави потерница по неодамнешниот претседател Ево Моралес обвинувајќи го за тероризам и поттикнување бунт. Обвинувањата против Моралес се засновани, како што пишува весникот...

Јовески: Не постојат пречки за Интерпол да објави потерница по Груевски

Јавниот обвинител, Љубомир Јовески рече дека верува оти не постојат законски или било какви пречки за да биде објавена потерницата за екс-премиерот, Никола Груевски,...

Во Грција уапсен македонски државјанин, баран со германска потерница

При влез во Грција, бил уапсен 52- годишен македонски државјанин кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа...

Распишување потерница за Никола Војминовски за нападот на Села

На Никола Војминовски, осуден на 13 ипол години затвор за нападот на пратеникот Зијадин Села, судот денеска му одреди мерка „притвор“ откако не беше...

Кој, кому и зошто ја префрла одговорноста

ПО РАСПИШУВАЊЕТО НАЦИОНАЛНА ПОТЕРНИЦА ПО ГРУЕВСКИ По сигналите дека поранешниот премиер и актуелен пратеник во македонското собрание е надвор од државата и побарал политички азил...

Министерството за правда: Екстрадиција за Груевски по распишување меѓународна потерница

Доколку биде официјално потврдено дека поранешниот премиер Никола Груевски избегал во Унгарија, Министерството за правда ќе достави барање за екстрадиција откако ќе добие известување...

МВР ја објави потерницата за Никола Груевски

Министерството за внатрешни работи вечерва на веб страницата ја објави потерницата со фотографија од Никола Груевски. Засега нема информации каде е Груевски и дали полицијата...

Полицијата го побара Груевски во неговиот дом, никој не ѝ отвори

Полициска екипа вечерва дојде во станот на поранешниот премиер Никола Груевски за да го спроведе во затворот во Шутка за издржување на двегодишната затворска...