14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 17:16

Ознака: потерница

Приведен скопјанец баран со потерница

Полицијата приведе скопјанец по кого била распишана потерница за сторено кривично дело казниво по кривичниот законик. Според МВР, денеска во 13.15 часот на ул. „Митрополит...

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен е скопјанец баран со централна потерница за издржување затворска казна за кражба. Т. К. (49) бил пронајден и приведен денеска во 14.45 часот на...

Во Струга приведен криминалец од Скопје по распишана централна потерница

Приведен 27-годишен скопјанец, за кого била распишана централна потерница за издржување затворска казна. М.Т. е осуден на казна затвор за сторени кривични дела по член...

Гранични полицајци ослободиле осудено лице барано со потерница

Двајца гранични полицајци се суспендирани и добија кривични пријави за злоупотреба на на службената положба и овластувања. Според информациите, тие ослободиле осудено лице, кое...

Русија ја повлекува потерницата за Светлана Тихановскаја

Руската полиција ја укина потерницата за белоруската опозициска политичарка Светлана Тихановскаја, издадена по иницијатива на белоруските власти, пренесува Ројтерс. Тихановскаја е во егзил од минатата...

Приведен тетовец баран со потерница

Триесет и едногодишно лице од Тетово е приведено откако претходно по него била распишана потерница за издржување казна затвор, информираат од Министерството за внатрешни...

Приведен тетовец по распишана потерница

На 30.04.2021 во 22.15 часот на ул. „Ленин“ во Тетово, од страна на полициски службеници од СВР Тетово, по распишана потерница и добиена судска...

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

63-годишен скопјанец бил приведен откако истражните органи за него распишале централна потерница. Од Министертсвото за внатрешни работи известуваат дека денеска во 14:10 часот, од страна...

МВР ги објави потерниците за наркобосовите од Грчец

Највозрасниот од наркобосовите кои се осомничени во истрагата за предметот „Планина“ има 42 години, а најмладиот, пак, има 20 години. Министерството за внатрешни работи...

Приведен криминалец баран со потерница

Полицијата приведе 49-годишен криминалец баран со потерница. - Денеска, (8.2.2021), во 14.30 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, отсек за потрага, го...