Ознака: потврди

„Гранде“ Пандев потврди дека утре го игра последниот меч за Македонија!

Легендарниот македонски капитен Горан Пандев, потврди дека утре против Холандија ќе го одигра својот последен меч за македонската репрезентација, заминувајќи како најдобриот на сите...

Стипендистот Нуров со светска бронза ја потврди олимписката норма

Нуров, кој е еден од 12-те македонски спортисти што добиваат стипендија од МОК, е првиот по кајакарот Атанас Николовски од ЛОИ 2008 што на...

СЕХА го потврди приклучувањето на тим од Кина кон лигата

Најавата дека Кина влегува со свој ракометен тим во регионалната лига (СЕХА) доби и официјална потврда од претседателот на регионалното натпреварување, Михајло Михајловски, во...

МВР почна да издава потврди со нов печат и новото име

Министерството за внатрешни работи почна со издавање потврди на граѓаните за документите што порано се издадени од министерството што не го содржат новото име...