3.8 C
Skopje
8.12.2021 - 11:33

Ознака: потврда

Докторка од Словенија за 50 евра издавала лажни потврди за прележан...

Докторка од Помурје во Словенија издавала лажни потврди за коронавирус за 50 евра. Случајот го истражува и Лекарската комора на Словенија. Обвинетата докторка на новинарите им...

Непочитувањето на препораката за отсуство на родител да се пријави во...

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека секое непочитување на препораката за ослободување од работа на еден од родителите на деца до 10...