29.8 C
Skopje
16.9.2021 - 18:04

Ознака: Постизборни

Можни сценарија за постизборни коалиции во Германија

Сегашните анкети во Германија покажуваат дека три партии, конзервативната Демохристијанска унија и нејзината сестринска партија од Баварија, Христијанско-социјална унија, прогресивната Социјалдемократска партија (СПД) и...

Сите проекции за администрацијата на Бајден

Во период кога сѐ уште актуелниот претседател Доналд Трамп ја оспорува победата на демократскиот кандидат Џо Бајден, во медиумите се навестува дека новата администрација...