Ознака: постапка

Ќе се олеснува постапката за мали пратки

­Триесет и шест проценти од македонските граѓани со пристап до интернет вршат онлајн-нарачки. Во земјава има потенцијал за раст на е-трговијата, има услови, законодавството...

Советот на јавни обвинители ја почна постапката за разрешување на Јанева

Започна постапката за разрешување на јавната обвинителка Катица Јанева. Советот на јавните обвинители на денешната седница едногласно донесе одлука да отпочне постапка за разрешување...

Германија ја заврши постапката за ратификација на протоколот за влез во...

Заменик-амбасадорот на Сојузна Република Германија во САД го предаде официјалниот документ за ратификација на протоколот за пристапот на Република Македонија во НАТО, со што...

Почна постапката за изградба на новиот Клинички центар

Министерството за здравство во текот на вчерашниот ден на Електонскиот систем за јавни набавки (ЕСЈН) објави повик за градежни фирми за изградба на новиот...

Поведена постапка за две лица кај кои беше пронајдена дрога

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид донесе Наредба за спроведување истражна постапка за две лица поради неовластено производство и пуштање во промет на...

Предистражната постапка за Иванов е пукање во празно

Моментот на почнување предистражна постапка од страна на Основното јавно обвинителство за работата на претседателот Ѓорге Иванов се чини дека е некако обвиткан со...

СЈО бара повторно да се спои постапката за Јанкулоска во „Таргет...

Со задоцнување од 40-ина минути поради недоразбирање во врска со одлагањето на терминот заради претходното судење за „Монструм“ почна денешното рочиште за предметот „Таргет...