Ознака: посмртни останки

Се очекува пристигнувањето на посмртните останки од Бугарија, откажана поворката низ...

Со два воено-транспортни авиони се очекува да пристигнат посмртните останки на 45 граѓани кои загинаа во трагичната автобуска несреќа во Бугарија. Поворката низ главниот град...

Во двор на црковен интернат во Канада пронајдени посмртни останки од...

Домородната заедница од Канада соопшти дека пронашла стотици необележани гробови на местото на некогашниот интернат на католичката црквата во провинцијата Саскачеван. „Суверената автохтона федерација на...

Мадрид одлучи: Ексхумација на посмртните останки на Франко

Шпанската влада објави дека ќе ги ексхумира и пренесе посмртните останки од поранешниот воен диктатор, генерал Франциско Франко, в четврток, 24 октомври. Како што е...