10.2 C
Skopje
29.11.2021 - 15:10

Ознака: последна почит

Светот во солзи се простува од Марадона

  Илјадници љубители на фудбалот ширум светот се простуваат со легендарниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, откако тој почина вчера, додека се опоравуваше од операција...