12.8 C
Skopje
3.12.2021 - 14:26

Ознака: последици

Какви ќе бидат последиците од самитот помеѓу Путин и Ким?

Со разговорите со Путин, Ким дополнително ќе ја зајакне својата позиција во идните преговори со американскиот претседател Доналд Трамп. Од друга страна, пак, тие...

Собраниски извештај за последиците од НАТО-бомбардирањето

Првите прелиминарни резултати од научномедицинската студија покажуваат пораст на зачестеноста на малигни болести кај граѓаните на Србија, особено кај децата на возраст до девет...

Во САД почнуваат да се чувствуваат последиците од блокадата на Владата

Американските федерални службеници и туристите почнаа да ги чувствуваат последиците од блокадата на Владата, јавуваат локалните медиуми. Додека претседателот Доналд Трамп и членовите на Конгресот...

Американско-саудискиот спор може да има катастрофални последици

Весникот „Ал Арабија“ наведува дека саудиските власти веќе дискутирале за 30 потенцијални мерки што може значително да ја погодат американската економија. Па, така, во...

Најголеми непријатели на САД

Иранскиот претседател Хасан Рохани неодамна во говор му порача на американскиот претседател Доналд Трамп „да не си игра со опашката на лавот, зашто само...