2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 21:27

Ознака: поскапување

Владата го утврди предлогот за поскапување на горивата, на ред се...

Предлогот за законски измени за повисока еколошка такса за нафтените деривати одат на усвојување во Собранието. Владата на денешната 82 седница го утврди текстот на...

Мицкоски најави поскапување на струјата до 18 проценти

Очекувањата се дека на 1 јули цената на електричната енергија ќе поскапи за минимум од 15% до 18%, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,...

Бензините поскапуваат за половина денар

Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ од вечерва на полноќ се зголемуваат 0,50 денари за литар, а цената на „евродизелот“ се...

Струјата во Србија поскапува од утре за 3,4 отсто

Електричната енергија од утре ќе поскапи за 3,4 проценти за клиентите во Србија досега ја плаќаа по регулирани цени. Просечната цена на електричната енергија...

Бензините и дизелот поскапуваат

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 1 и за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Со денешната одлука малопродажните цени на бензините...

ВМРО-ДПМНЕ повикува на собир против цената на струјата

ВМРО-ДПМНЕ повикува на собир против покачената цена на струја утре пред Регулаторната комисија за енергетика, пола милион граѓани кои живеат со 130 денари дневно...

ВМРО-ДПМНЕ во вторник ќе протестира со возила во Скопје, Охрид и...

ВМРО-ДПМНЕ најави дека во вторник, 13 октомври, во 18 часот, ќе се одржат протести со возила во Охрид, Прилеп и Скопје против поскапувањето на...

ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протест со возила против поскапувањето на струјата

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи нов протест против поскапување на електричната енергија. Протестот ќе започне во 18 часот од СЦ „Јане Сандански со возила до...

Граѓански протест во Кичево против поскапување на струјата

Во раните вечерни часови од страна на граѓаните на Кичево беше организиран протест со кој се бара од Регулаторна комисија да ја врати цената...

Се зголемува цената на бензините

Од вечерва на полноќ се зголемуваат цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 ден/лит. ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 60,00 денари за...