Ознака: поскапуваат

Поскапуваат бензините

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина денар, додека цената на дизелот ќе остане иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на...

Бензините поскапуваат за половина денар

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина денар, додека цената на дизелот ќе остане иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР...

Од утре поскапуваат патарините во Србија за 12 отсто

Патарините на српските автопати од утре ќе поскапат за 12 отсто, објави јавното претпријатие „Патишта на Србија“. Почнувајќи од утре во 7 часот на сила...

Поскапуваат недвижностите во Атина и во Солун

Во 2018 година имаше најголемо поскапување на објектите за домување во Грција. Просечниот пораст за старите станови, изградени пред пет години, изнесува девет отсто,...

Од први јануари поскапуваат патарините

Патарината по граничниот премин Богородица - Евзони ќе поскапи од 1,8 евро на 3 евра во согласност со новиот ценовник, кој стапува во сила...