Ознака: посета

Филипче го посети пациентот на кој му беше трансплантирано срце и...

Министерот за здравство Венко Филипче, утрово го посети пациентот, на кој синоќа успешно му беше трансплантирано срце од починат донор. На државната Клиника за кардиохирургија...

Чулев ја посети Единицата за брзо распоредување

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, ги посети припадниците на Единицата за брзо распоредување во Полицискиот центар „Ѓорче Петров“ во Скопје, каде разговараше со...

Спасовски, Османи и Чулев го посетија Дебар по укинувањето на кризната...

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, во придружба на заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, и министерот за внатрешни работи,...

Разведените родители кои не живеат со децата бараат Владата да им...

Родителите наведуваат дека со забраната за движење, се создава ситуација во која голем број родители не можат да остварат никакво видување со своите деца...

Филипче ја посети болницата во Куманово каде 18 вработени се заразија...

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска ја посети болницата во Куманово за да направи увид во работењето и капацитетите, откако 18 вработени во оваа...

Амбасадорот на Турција, Хасан Мехмет Секизќок, во посета на Битола

Денеска во прва работна посета на Битола беше амбасадорот на Република Турција во Македонија, Хасан Мехмет Секизќок, кој оствари средба со градоначалничката на општина...

Шефот на дипломатијата на Луксембург во посета на Македонија

Министерот за надворешни и европски работи на Големото Војводство Луксембург, Жан Аселборн ќе престојува во посета на Македонија. Тој, меѓу другото, ќе има средба со...

Ѓурѓејца и годинава ги собра почитувачите на Илинден

Како и претходните 27 години така и викендов, пред почетокот на пролетта, од стотина граѓани беше посетен локалитетот Ѓурѓејца, ледина помеѓу селата Карбуница и...

Наќе Чулев во посета на Прилеп

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска дојде во посета на ОВР Прилеп. Во рамките на своите редовни работни активности министерот Наќе Чулев оствари...

За индискиот премиер Моди, Трамп е бог

Американскиот претседател Доналд Трамп ја почна својата посета на Индија со пристигнување во градот Ахмедабад, каде беше пречекан од премиерот Нарендра Моди. На крикет-стадионот,...