Ознака: посета

Премиерот Зоран Заев денеска во посета на Битола

Денеска во посета на Битола ќе претстојува премиерот на Владата, Зоран Заев. Заев за времена посетата на Битола ќе го посети Офицерскиот дом, за да...

Францускиот амбасадор во посета на Битола

Денеска во прва работна посета на Битола престојуваше новиот амбасадор на Република Франција во Македонија, неговата екселенција Сирил Бомгартнер. Придружуван од почесниот конзул на Република...

Владина делегација предводена од Груби го посети Музејот на албанската азбука...

По повод Денот на албанската азбука делегација на Владата, го посети Музејот на албанската азбука во Битола. Делегацијата ја предводеше вицепремиерот и министер за политички...

Помпео го посети Голанскиот регион во Сирија

Мајк Помпео го посети Голан, што е прва посета на државен секретар на САД на таа сириска територија под израелска окупација, предупредувајќи дека би...

Помпео во посета на земјите кои му честитаа на Бајден

Државниот секретар на САД, Мајкл Помпео, денеска ја започна посетата на државите во Европа и Блискиот исток, чии лидери ја честитаа победата на Џо...

Лавров доаѓа во Србија на 28 октомври

На 28 и 29 октомври во Белград доаѓа шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, кој ќе оствари средби со претседателот Александар Вучиќ и српскиот...

Макрон ќе го посети местото кадешто беше обезглавен наставник во близина...

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе ги посети предградијата на Париз, каде што беше нападнат и обезглавен наставник од убиец кој извикувал „Алаху Акбар“, јави...

Борут Пахор во дводневна посета на Македонија

Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана претседателот на Македонија Стево Пендаровски. Пахор ќе биде...

Директорот на БЈБ Тасевски во посета на ОВР Прилеп

Директорот на Бирото за јавна безбедност при МВР, Сашо Тасевски, како што информираа од МВР, денеска го посети Одделението за внатрешни работи Прилеп. При...

Лавров во посета на Србија на 18 јуни

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров следната недела доаѓа во Белград и ова ќе биде прва негова посета на една земја по епидемијата на...