Ознака: посета

Амбасадорот на Турција, Хасан Мехмет Секизќок, во посета на Битола

Денеска во прва работна посета на Битола беше амбасадорот на Република Турција во Македонија, Хасан Мехмет Секизќок, кој оствари средба со градоначалничката на општина...

Шефот на дипломатијата на Луксембург во посета на Македонија

Министерот за надворешни и европски работи на Големото Војводство Луксембург, Жан Аселборн ќе престојува во посета на Македонија. Тој, меѓу другото, ќе има средба со...

Ѓурѓејца и годинава ги собра почитувачите на Илинден

Како и претходните 27 години така и викендов, пред почетокот на пролетта, од стотина граѓани беше посетен локалитетот Ѓурѓејца, ледина помеѓу селата Карбуница и...

Наќе Чулев во посета на Прилеп

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска дојде во посета на ОВР Прилеп. Во рамките на своите редовни работни активности министерот Наќе Чулев оствари...

За индискиот премиер Моди, Трамп е бог

Американскиот претседател Доналд Трамп ја почна својата посета на Индија со пристигнување во градот Ахмедабад, каде беше пречекан од премиерот Нарендра Моди. На крикет-стадионот,...

Спасовски: Oстварени зацртаните планови за почеток на преговорите со ЕУ

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски ја заврши дводневната посета на Брисел каде што учествуваше на донаторската конференција „Заедно за Албанија“ и каде што оствари...

Култниот режисер Желимир Жилник доаѓа во Скопје

Два филма на култниот режисер Желимир Жилник - краткиот филм „Мали пионери“ и долгометражниот филм „Убави жени одат по градот“, ќе бидат прикажани во...

Евроамбасадорот Жбогар и хрватската амбасадорка во посета на Кичево

Денес во Кичево престојуваше евроамбасадорот Самуел Жбогар, во чија придружба беше и амбасадорката на Република Хрватска во земјава, Нивес Тигањ. Тие најпрво ги посетија...

Димитров во дводневна работна посета на Берлин

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ќе има работна посета на Берлин на 30 и 31 јануари, во чии рамки ќе учествува на Втората...

Пендаровски: Посетата на Шарл Мишел уверува дека имаме силна поддршка на...

Претседателот Стево Пендаровски оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, кој престојува во работна посета на Македонија. На заедничката прес-конференција, Пендаровски му се...