-6.2 C
Skopje
25.1.2022 - 22:52

Ознака: посета

Ковачевски и Петков го посетија универзитетот „Св. Климент Охридски“ во Софија

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, и претседателот на Владата на Република Бугарија, Кирил Петков, како дел од програмата на официјалната посета на македонската Влада,...

Костадиновска-Стојчевска: КИЦ Софија е квалитетно поглавје во односите меѓу Македонија и...

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, како дел од владината делегација која е во официјална посета на Република Бугарија, денеска го посети Културно-информативниот центар на...

Петков пристигна во Македонија, пречекан со високи државни почести

Програмата за посетата потоа предвидува пленарен состанок на двете делегации со кој ќе претседаваат премиерите Ковачевски и Петков после што ќе следува и нивна...

Бугарскиот премиер Петков сепак доаѓа во Скопје

Новиот бугарски премиер Кирил Петков сепак ќе ја посети Македонија на 18 јануари, соопштија од македонското Министерство за надворешни работи (МНР). Неговата посета ќе...

Бугарскиот премиер Петков ја одложи посетата на Скопје

Посетата на бугарскиот премиер Кирил Петков на Скопје е одложена на неопределено време, откако тој заврши во самоизолација поради контакт со позитивен на ковид-19...

Градоначалничката Арсовска го посети СОС Детското село

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денес посети дел од згрижувачките семејства на СОС Детско село Скопје кои згрижуваат и овозможуваат топол дом и...

Третонаграден расказ на конкурсот на „Нова Македонија“

Посета - Ајде, мамo... немој, не притискај таму, отворено е! Oтворено е! Мајката упорно го стискаше копчето за отварање на прозорецот на автомобилот. - Не го притискај,...

Градоначалникот Стевановски на средба со жителите на Новаци

Градоначалникот на општина Новаци, Стевче Стевановски, оствари средба со жителите на Новаци. - Пред присутните ги изнесов моите предлог-проекти кои ќе бидат испланирани во буџетот...

Габриел Ескобар доаѓа во Скопје

Ескобар неодамна во обраќањето пред Комитетот на Претставничкиот дом за надворешна политика на САД се заложи Македонија и Албанија да ги започнат преговорите со...

Европратеникот Илхан Ќучук го посети ОУ „Исмаил Ќемали” во Чаир

Во придружба на првиот вицепремиер Артан Груби, денеска европратеникот Илхан Ќучук, го посети ОУ „Исмаил Ќемали”, во Чаир, чии пет ученици загинаа во големата...