Ознака: порфириј

Српскиот патријарх Порфириј превентивно во изолација

Српскиот патријарх Порфириј ќе биде во изолација во наредните денови. Мерката е превентивна, а следува по консултација со лекари, соопштија денеска од неговиот кабинет. - Патријархот...