Ознака: Порто.

По Кил, Порто на гости подобар и од Монпелје

Португалскиот ракометен првак Порто продолжи со одличните игри и во 9. коло од Лигата на шампионите (ЛШ), во кое славеше победа со 27-22 на...

Кил за три дена доби шанса за реванш против Порто

Со денешниот дуел помеѓу португалскиот првак Порто и германскиот вицепрвак Кил ќе почне вториот дел од групната фаза со дуелите од осмото коло во...

Порто е најпријатното изненадување сезонава во ЛШ

Играта и резултатите на овој тим-репрезентација се уште едни во низата индикатори дека португалскиот ракомет со големи чекори оди напред. Годинава кадетската и младинската...

Големо изненадување на Порто

Во третото коло Барселона 20-ти пат го победи Загреб во ЛШ, овој пат во меч одигран во Задар, а Еурофарм Работник загуби на гости...

Пик Сегед ја шокира Барселона, а Порто го приземји Мешков

Ракометарите на Пик Сегед го направија најголемо изненадување во 1. коло од Лигата на шампиони (ЛШ), надигрувајќи го фаворизираниот шпански гигант Барселона, со 31-28...

Ајакс и Порто сезонава почнуваат од третата рунда

Три англиски клуба ќе има во првиот барабан при ждрепката за групната фаза за Лигата на шампионите, објави Европската фудбалска унија (УЕФА). Тоа ќе...

Икер Касилјас хоспитализиран откако претрпел срцев удар

Славниот шпански фудбалски голман Икер Касилјас (37) претрпел срцев удар утринава, потврди неговиот клуб Порто, а пренесоа повеќе светски медиуми. Поранешниот чувар на мрежата на...

Кој може до подвигот за почит – три трофеи во една...

Досега седум екипи во една сезона биле прваци на Европа и на своите земји и освојувачи на националниот куп. Сезонава во игра за хет-трик...