Ознака: пороен дожд

Поројни дождови предизвикаа поплави во јужна Грција

Поројни дождови предизвика поплави во јужна Грција, јави грчката новинска агенција АНА-МПА. Поради поплавите, запрен е сообраќајот на дел од автопатот Пиргос-Триполи и на магистралниот...

Пороен дожд во Виничко, Гостиварско, Крива Паланка и Демир Хисар

Нестбилно време проследено со пороен дожд и грмежи попладнево имаше во виничкиот регион, Гостиварско, Крива Паланка и во демирхисарското подрачје. До крајот на денот, како...