Ознака: пороен дожд

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер...

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето претпладне е сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...

Невреме проследено со пороен дожд, грмежи и силен ветер

УХМР издаде вонредно предупредување за невреме проследено со пороен дожд и грмежи. Во делови од земјава ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи,...

Попладнево нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Попладнево на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со...

УХМР со предупредување за невреме со пороен дожд и грмежи

Попладне почнувајќи од запад ќе започнат врнежи од дожд, во вечерните часови ќе се прошират насекаде и ќе се интензивираат. Во текот на ноќта...

Битолчаните кои претрпеле штети од поројниот дожд ќе може да аплицираат...

По обилните врнежи од дожд, кои синоќа ја зафатија Битола и по целоноќните интервенции на терен од страна на екипите, денес увид на најпогодените...

Утре претпладне сонце, попладне локален пороен дожд и грмежи

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, попладне на места нестабилно со пороен дожд и грмежи, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал...

Облачно со пороен дожд и грмежи и температура до 31 степен

Времето денеска ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и...

Претпладне сончево, попладне дожд

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, а локално и во...

Од утре променливо облачно, попладне со дожд

Утре времето во земјата ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Од пладневните часови и претежно на истокот...