Ознака: порнографија

Родители му плаќаат отштета на синот за уништувањето на неговата порно-колекција

Судија во американската сојузна држава Мичиген пресудил во корист на 42-годишен маж кој побарал од своите родители да му платат отштета затоа што му...

Сигнал за тревога

Ова жигосување на деца во компромитирачката мрежа е последниот аларм што јасно укажува дека итно е потребно да се воведе едукација во училиштата за...

Украински гинеколог продавал снимки од своите пациентки на порнографски страници

Гинеколог од Украина е осомничен дека на порнографски страници на интернет продал десетици снимки од неговите голи пациентки. Тој бил пријавен во полиција од една...

Две лица уапсени поради снимање и дистрибуција на детска порнографија

Германската полиција денеска соопшти дека во баварскиот град Вирцбург уапсила две лица осомничени за снимање и дистрибуција на детска порнографија. Осомничените на „даркнет“ дистрибуирале материјали...

Јутјуб ѕвездата Остин Џонс обвинет за детска порнографија

Јутјуб ѕвездата Остин Џонс, кој се прослави со обработки на познати поп хитови, е уапсен и обвинет за поседување и распространување детска порнографија, оти...

(Видео) За детска порнографија уапсени 11 лица во САД

Вкупно 11 лица, меѓу кои има вработени во Дизни и Лего, се уапсени на Флорида поради поседување и дистрибуција на детска порнографија, соопшти локалната...