Ознака: поранешен крал

Избеганиот поранешен шпански крал престојува во луксузен хотел во Абу Даби

Поранешниот шпански крал Хуан Карлос (82) престојува во ексклузивниот хотел „Емират палас“ во Абу Даби, каде што се наоѓа од понеделникот кога ја напушти...