Ознака: пораката

„Златната палма“ на Ален Делон отвори осетливи прашања за Канскиот фестивал

Додека Канскиот филмски фестивал синоќа се подготвуваше да слави во чест на Ален Делон, добитникот на наградата за животно дело, Санд ван Рој, актерката...