Ознака: пораз

Два пораза и реми на македонските тимови во Лига Европа

Едно реми и два пораза е резултатот на македонските тимови на првите дуели од првото квалификациско коло за пласман во фудбалската Лига Европа (ЛЕ)....

Убедлив пораз на Академија Пандев на дебито во европските натпреварувања

Во првата квалификациска рунда во Лига Европа (ЛЕ), Академија Пандев убедливо загуби од босански Зрињски од Мостар со 0-3. Избраниците на Југослав Тренчовски тешко го...

Младите кошаркарки стартуваа со два пораза на ЕП

Во 1-то коло македонските кошаркарки (до 18 год.) загубија од Романија, со 44-59, а во 2-то коло од Ирска, со 39-60 Македонската женска кошаркарска репрезентација...

По убедливиот пораз мешаница во групата

Македонија загуби од Австрија со 1-4. Во групата Г убедливо води Полска, а Израел, Австрија, Словенија и Македонија од второто до петтото место сега...

Ципрас поразен, ќе бара предвремени избори

Алексис Ципрас ќе мора да најде начин да ја извлече својата партија од бездна откако во неделата доживеа пораз од девет процентни поени од...

По поразот и победата

Отсекогаш сум ѝприпаѓал на онаа група луѓе чие животно мото било: „Не може никој да ми урне толку, колку што јас можам да создадам.“...

Италија не знае за пораз на домашен терен

Италија ја совлада Финска со 2-0 по што и натаму останува непобедена на домашен терен во 21 век, со ефект од 36 победи и...

Последни знаци на живот на ИД во Сирија

Исламска држава во обид да спречи пораз во Багуз, последен дел од територијата што е под нејзина контрола, користи бомбаши-самоубијци и автомобили-бомби. Освојувањето на Багуз,...

Убедлив пораз на македонскиот Тоти

Во последно време на македонската политичка сцена се чувствува голема раздвиженост од страна на политичките субјекти, било да се работи по позиција или опозициjа,...

Несреќен пораз на КК Куманово на гостувањето во Гостивар

Во рамките на 13-то коло од домашното првенство во првата кошаркарска лига вечерва на гостувањето во Гостивар кошаркарите на Куманово загубија од екипата на...