6.2 C
Skopje
24.1.2021 - 13:21

Ознака: популарност

Кои се најпопуларните светски лидери?

Ова се резултатите од меѓународната студија на асоцијацијата „Светски лидери“, која покажала дека во светот, иако не е политички лидер, сепак најдобро е прифатен...

Бебето Јода за претседател!

Ликот од ТВ-серија „Мандалоријан“, бебето Јода, моментно ужива поголема популарност од кандидатите на демократската партија на претстојните претседателски избори во САД, пренесува „Форбс“. Според податоците...

ЕУ ја губи популарноста во Македонија

Според најновото истражување на Евробарометар, 57 отсто од македонските граѓани сè уште веруваат во Унијата, но нивниот број е за шест отсто помал во...

Кијану Ривс не знаел за огромната популарност која ја ужива

Се чини како обожавателите да не можат да одолеат на актерот Кијану Ривс, а како што изгледа, на него не може да одолее ни...

Паѓа популарноста на Макрон

Популарноста на претседателот на Франција, Емануел Макрон се намали за два процента за само еден месец, од ноември до декември, според анкетата на Ифоп...

Анкета: Голем пад на популарноста на Макрон

Францускиот претседател Емануел Макрон бележи голем пад на популарноста од 10 процентни поени за еден месец, односно неговата работа како претседател ја одобруваат само...