Ознака: Поповски

ИОК почна да размислува за одложување, не и за откажување...

Од ИО на ИОК ја отфрлаат можноста за откажување на Игрите, бидејќи тоа ќе го „уништи олимпискиот сон на 11.000 спортисти“ и на сите...

Кацарска повторно го осуди Поповски на девет години затвор

Судијката Добрила Кацарска попладнево повторно го осуди на казна затвор од 9 години поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, откако лани во декември скопска...

Судот го одби барањето за притвор за Поповски

Судија на претходна постапка го одби барањето на Основното јавно обвинителство Скопје да му биде одредена мерка притвор на ексдиректорот на Централниот регистер, Андреја...

Трошењата на Пендаровски ќе бидат на увид на јавноста

Трошењата на новиот претседател ќе бидат на увид на јавноста преку алатката за отчетност, изјави министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски. -Тоа...

Манчевски: Лажните вести беа моќна алатка на непријателите на Договорот од...

Во периодот од 1 април 2018 до 15 март 2019 година во земјава се објавени вкупно 35.261 написи на македонски јазик и 13.995 на...

Поповски-Тимоние: Македонија оди во правилна насока и ја има поддршката на...

Министерот за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски денеска оствари средба со францускиот амбасадор во Македонија Кристијан Тимоние, на која станало збор и за деталите...

Поповски: Поднесувам оставка поради хаосот во МНТ

Александар Поповски поднесе оставка од местото претседател на УО на МНТ Режисерот Александар Поповски денеска на прес-конференција соопшти дека поднесува оставка од местото претседател на...

Ѓоко Поповски осуден на девет години затвор во предметот „Триста“

Девет години затвор за поранешниот помошник министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски пресуди денеска Кривичниот суд поради злоупотреба на службена положба во предметот на...

Татко и син – кајакарски шампиони

Мичо Поповски беше еден од првите кајакарски репрезентативци на поранешната држава СФРЈ од Македонија. Неговиот син Лазар ја продолжи семејната традиција и дури четири...