Ознака: поплавени

Силно невреме ја зафати Велика Британија, поплавени улиците на Лондон

Невремето Франсис ја погоди вчера Велика Британија, со ветер со брзина од 120 километри на час, а поради огромните количини дожд, улиците на јужен...

Белград под вода, поплавени детски градинки

Поради невремето што го зафати Белград на некои улици се формираа гејзири повисоки од пет метри, по што е создаден целосен хаос и застој...

Обилните врнежи ги поплавија плажите во Дојран

Пред само еден месец реконструираната рекреативна патека долж Дојранското Езеро како и плажите, повторно се под вода поради покачувањето на нивото на водата од...