4.8 C
Skopje
15.10.2021 - 8:35

Ознака: понижување

Непочитување и понижување на спортски новинар

ФЕРПЛЕЈ, ШТО БЕШЕ ТОА? И тоа ми се случи. По повеќе од 56 години работа како спортски новинар, вчера вратата на Градскиот стадион во Скопје...

Балканските држави со различни погледи кон минатото и иднината

Тоа што за едни е помирување, за други е понижување Меѓу балканските народи има различни погледи на историјата. Како најкарактеристични се издвојуваат и недоразбирањата меѓу...

Власта говори за гордост, опозицијата за понижување

Викендов не стивнаа реакциите во домашните медиуми по ратификувањето на договорот од Преспа во грчкиот парламент. Како и за други прашања, така и овој...