8.1 C
Skopje
23.2.2020 - 21:00

Ознака: понеизвесни

Изборната трка во Велика Британија станува сѐ понеизвесна

Изборната трка во Велика Британија станува сѐ понеизвесна, а конзервативците на премиерот Борис Џонсон треба на изборите во четврток да победат со мало мнозинство....