-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 15:33

Ознака: понеделник

Од понеделник пораст на температурите

Од понеделник следува период на сончево време со повторен пораст на температурата, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Инаку, времето утре ќе биде сончево со мала...

Странци на Водно, кај баш во понеделник!

Во летниот период неработни денови на жичницата се понеделник и секој последен вторник во месецот. Во работната недела на секој час го има автобусот...