7.5 C
Skopje
14.12.2019 - 7:27

Ознака: помош

Владата бара помош за преговори со ЕУ

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, апелира до сите чинители во или надвор од јавната администрација да се вклучат во претстојниот преговарачки...

ОН ќе побара околу девет милијарди долари дополнителна помош за Сирија

Обединетите нации на конференција за Сирија ќе побараат 8,8 милијарди долари дополнителна помош за земјата. Во Сирија, каде што во тек е граѓанска војна веќе...

Американската војска достави помош на границата со Венецуела

Американската војска достави повеќе тони хуманитарна помош во колумбискиот град Кукута на границата со Венецуела. Помошта би требало да ја дистрибуираат приврзаниците на опозицискиот лидер...

Владата ја претстави распределбата на помошта за печатените медиуми

Распределбата на исплатените 42.568.620 денари на 11 печатени медиуми во рамките на владината програма за поддршка на печатење и дистрибуција на печатени медиуми за...

Поделени 150 пакети за семејствата со социјален ризик, ќе добиваат помош...

Општина Центар во соработка со здружението Банка за Храна Македонија (БХМ) и овој месец продолжува со спроведување на проектот „Нула Глад“. Градоначалникот на Општина Центар,...

ОН и нудат помош на Венецуела во храна и лекови

ОН и предложи на Венецуела помош во храна и здравство бидејќи државата е сериозно погодена од најтешка економска криза во историјата. – Со акции на...

Помошта е правење добро

проф. д-р Кирил Темков Една од најпознатите етички пораки на современото човештво, што може да се види на многу места, по ѕидовите, во книгите,...

ФОТОВЕСТ

Повеќе стотици жители на Австралија побараа помош од итните служби поради големите поплави предизвикани од бурата што ги погоди Сиднеј и околината. Поради бурата...

ОН и доделија помош на Венецуела

Обединетите Нации доделија околу 9,2 милиони долари за храна, здравствена нега и друга помош за жителите на Венецуела, што е прва таква помош за...

ЕУ ќе помогне четири свои членки погодени од непогоди

Четири земји членки на ЕУ, кои беа погодени од природни катастрофи во 2017 година - Грција, Полска, Литванија и Бугарија, наскоро ќе добијат вкупно...