Ознака: помош

Пиварниците во Германија фрлиле пиво вредно милиони евра

Германските пиварници преку отворено писмо до владата побараа финансиска помош затоа што се во опасност од колапс поради наглиот пад на побарувачката во услови...

Заев: 450 компании се подготвени да обезбедат пракса за средношколците

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово беше гостин на дебатата која ја организираше Министерството за образование со поддршка на швајцарската амбасада во земјава, фокусирана...

Продолжен е рокот за исплата на финансиската поддршка од 6.000 денари

Продолжен е рокот за исплата на финансиската поддршка од 6.000 денари за нешто повеќе од 24.000 граѓани до 31 март, соопшти Владата по денешната...

ВМРО-ДПМНЕ: Им нудиме бесплатна правна помош на граѓаните уапсени на бадникарскиот...

Спротивно на Уставот, уапсени се жители на селото Орман, кои присуствувале на традиционален бадникарски оган, тврди ВМРО-ДПМНЕ, оценувајќи дека станува збор за лицемерство од...

Помош за семејството во Скопје чија куќа изгоре на првиот ден...

Комуналните служби на Општина Карпош целосно ја исчистија опожарената куќа во населбата Карпош 2, на улицата „Руѓер Бошковиќ“. Службите ги подигнаа изгорените делови и...

Четири милиони луѓе во Италија побарале помош во храна за празниците

Четири милиони Италијанци побарале помош во храна за врeме на празниците, што е двојно повеќе од минатата година, соопшти „Колдирети“, голема италијанска федерација на...

Земји што издвоија најмногу средства за помош од ковид-19

САД неодамна го усвоија и третиот предлог-закон за стимулирање на економијата, а меѓународната споредба покажува дека беше крајно време. Според анализата на аналитичкиот центар...

Отворени телефонски броеви и сметка за помош за погодените во земјотресот...

Црвениот крст на Македонија упати апел за помош на настраданите во земјотресот што вчера ја погоди Хрватска. Хуманитарната акција ќе трае до крајот на...

Пленковиќ: Апелирам помошта правилно да се дистрибуира

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ даде изјава по завршувањето на состанокот на владиниот кабинет. Тој изрази жалење и сочувство до сите што изгубиле некој во...

Заев најави помош од шест милиони денари за Хрватска по силниот...

Владата на денешната седница донесе одлука за финансиска помош од шест милиони денари за Хрватска, по силниот земјотрес во Петриња, објави на социјалните мрежи,...