4.1 C
Skopje
29.2.2020 - 11:27

Ознака: поморска коалиција

Во Заливот почнаа контроли на поморската коалиција предводена од САД

Поморската коалиција предводена од САД денеска и официјално во Бахреин почна со дејствување со цел заштита на поморскиот сообраќај во водите на Заливот, каде...

Австралија се придружува на САД во обезбедувањето на Ормускиот Теснец

Австралискиот премиер Скот Морисон објави дека неговата земја им се придружува на Соединетите Американски Држави во „обезбедување на безбедна навигација“ во Ормускиот Теснец и...