-3.3 C
Skopje
24.1.2020 - 1:46

Ознака: поместува

Дончиќ ги поместува сопствените граници во НБА

Словенецот постави нов личен рекорд во својата кариера и со тоа стана втор човек кому му успеало да оствари трипл-дабл со 40 коша пред...