Ознака: пол погба

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во Реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го...

Јунајтед подготвени да го пуштат Погба во Јуве

Трпението на Манчестер Јунајтед и Жозе Мурињо кон Пол Погба веќе е истрошено и од „Олд Трафорд“ се подготвени да се разделат со Французинот...

Во Кина Мурињо е волшебна птица, Озил мала жена, а Погба...

Во кинескиот јазик повеќе се користат идиоми, отколку азбуката и јазикот при преводите на некои странски имиња, па оттаму Карлос Тевез е многу носталгично...

На „Олд Трафорд“ не сакаат да слушнат за несогласувањата на Мурињо...

Управата на Манчестер Јунајтед ги демантираше информациите за нов скандал помеѓу Жозе Мурињо и Пол Погба. Весникот „Сан“ објави дека и двајцата влегле во сериозна...

Манчестер јунајтед ја одби понудата на Барселона за Пол Погба

Раководството на Манчестер јунајтед ја одби понудата на Барселона за купување на фудбалерот Пол Погба. Шпанскиот клуб за трансферот на Погба понудил 50 милиони евра,...

Франција не е ништо посебно, а Погба мисли само на фризурата

Селекторот на фудбалската репрезентација на Данска, Аге Хареиде, во изјава за противниците на неговиот тим на Светското првенство во Русија, наведе дека на Франција...