19.4 C
Skopje
14.5.2021 - 0:14

Ознака: Пол Макартни

„Find My Way“ е првиот видеоспот од 18-от албум на Пол...

Пол Макартни го издаде својот 18-ти соло албум „Макартни III“. Албумот беше објавен во петокот и содржи 11 нови песни. Музичко видео за песната...

Настапот на Пол Макартни го распродаде фестивалот „Гластонбери“

Пол Макартни (77) е првиот музичар за кој беше потврдено дека ќе настапи на фестивалот „Гластонбери“, чие јубилејно, 50-то издание ќе се одржи следната...

Пол Макартни одржа необичен концерт на Гранд сентрал во Њујорк

Патниците кои синоќа беа на њујоршката станица Гранд сентрал на Менхетен имаа можност во живо да го слушаат концертот на еден од основачите на...

Самослик на синовите на Џон Ленон и на Пол Макартни

Шон Оно Ленон и Џејмс Макартни, синовите на познатите Џон и Пол од „Битлс“, објавија заеднички самослик на Инстаграм, што кај многумина ќе побуди...