Ознака: полуфиналиња

Завршницата на ЕП 2020 пред повеќе од 60.000 гледачи

ФУДБАЛ Повеќе од 60.000 гледачи ќе може да присуствуваат на полуфиналињата и на финалето на Европското првенство, на стадионот „Вембли“, објави Европската фудбалска унија (УЕФА)...