11.8 C
Skopje
25.10.2021 - 20:17

Ознака: полски премиер

Полскиот премиер: Гасоводот „Северен тек“ е опасен за Европа

Гасоводот „Северен тек 2“ е како Европа да инвестира во руско оружје и е опасен за Европа, рече полскиот премиер Матеуш Моравјецки за време...