-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 4:39

Ознака: половина час

На Табановце за излез од Македонија се чека половина час

На граничниот премин Табановце за излез од државата има чекање околу 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за...