29.8 C
Skopje
16.9.2021 - 17:32

Ознака: полно

Инфективното одделение во Битола полно, пациентите ќе се праќаат во Охрид

Со зголемувањето на бројот на инфицираните од ковид-19 се наполни Инфективното одделение во Битола. Во Клиничката болница во Битола хоспитализирани се вкупно 20 пациенти. Со...