11.8 C
Skopje
25.10.2021 - 20:14

Ознака: „Полковникот птица“

Премиера на претставата „Полковникот птица“ со театарот од Гостивар

Во рамките на драмската програма на „Охридско лето“, вечерва следува премиерната изведба на претставата „Полковникот птица“ од Христо Бојчев, во изведба на актерите од...