17.8 C
Skopje
26.7.2021 - 7:21

Ознака: полици

Во Париз повторно се празнеа полици пред новото затворање

Десетици илјади парижани синоќа предизвикаа масовен сообраќаен метеж во обид да ја напуштат француската престолнина пред почетокот на новото затворање на национално ниво, најавено...

Расипаната храна никако да се исфрли од полиците

Од Агенцијата за храна и ветеринарство велат дека тврдења за сѐ почести случаи за расипана храна и храна со оштетена амбалажа или со изминат...