Ознака: полиција

Ребиќ: Хулигани ја блокираа Итната помош, полицијата се воздржуваше од примена...

Директорот на полицијата денеска изјави дека по половина час од немирите станало јасно во кој правец ќе се развива ситуацијата во Белград, кога група...

Солзавец, оклопни возила и судири на протестите во Белград

Полицијата во Белград утрово успеа да ги растера демонстрантите кои од синоќа протестираа по најавата на претседателот на Србија Александар Вучиќ за нов полициски...

Полицајците од Њујорк ќе мора да имаат лично осигурување за покривање...

Државните власти креираат нови закони со кои ќе ги повикуваат на одговорност полицајците за несоодветно однесување, пренесува „Њујорк пост“. Предлог-законот претставен од сенаторката Алесандра Бјаџи...

Рација во 15 италијански региони поради дистрибуција на детска порнографија

Три лица се уапсени во Италија, а 50 се под истрага поради порнографска злоупотреба на деца, вклучително и новороденчиња. Сликите направени за време на злоупотребата...

Посетители на нелегална забава во Лондон со тули ја нападнале полицијата

Седуммина полицајци се повредени на неофицијален музички настан во Лондон, откако се обиделе да ги растераат учесниците затоа што ваквите собири претставуваат здравствен ризик...

Чулев: Полицајците треба да постапуваат неселективно при кривични дела против изборите

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска ги посети Единиците за внатрешни работи Ѓорче Петров и Чаир, при што оствари работни состаноци со раководствата...

Полицијата ја расчисти окупираната зона во Сиетл

  Полицијата ја расчисти зоната во близина на центарот на Сиетл која демонстрантите ја држеа под контрола во изминатите три недели, пренесуваат светските медиуми. Дел од...

Пронајдени над 100 килограми марихуана на брегот на Охридското Езеро

Полициски службеници пронашле седум торбици со поголема количина на спакувана марихуана со тежина од над 100 килограми, во пловен објект на брегот на Охридското...

Приведен полицаец од Скопје во чие возило биле пронајдени дрога и...

Дваесет и петгодишен полицаец од Скопје е приведен при претрес во Гостивар, откако во неговото возило биле пронајдени дрога и оружје. Како што информира...

„Летото на љубовта“ се претвори во „неконтролирано безредие“

Вол стрит џурнал Убиство во Сиетл во зоната без полиција Анархијата делува како безопасна забава сè додека некој не биде застрелан. На 11 јуни, градоначалничката на...