Ознака: полиција

Шпанските полицајци со музика ги забавуваат децата во изолација

Шпанските полицајци со игра и песна ги забавуваа децата кои поради коронавирусот деновиве ги минуваат во изолација во своите домови. На социјалните мрежи беа објавени...

Полицијата ќе ги праќа во државен карантин оние што ја прекршуваат...

Владата на вчерашната седница одлучила дека оние лица што нема да ја почитуваат самоизолацијата, да се упатат во државни карантини, како што е заводот...

Старите лица во Швајцарија смеат надвор само по два часа, движењето...

На повозрасните граѓани во швајцарскиот кантон Ури од денеска ќе им биде дозволено да ги напуштат своите домови само по два часа, за прошетки...

Мајка и ќерка во изолација во Струмица излегле од станот и...

Струмичкото основно јавно обвинителство поднесе обвинение против мајка и ќерка од Струмица на возраст од 56 и 35 години, поради непочитување на здравствените прописи...

Криминалци останете дома

Полициската станица од градот Пујалуп во сојузната амариканска држава Вашингтон ги изненади корисниците на социјалните мрежи откако на својата фејсбук-страница постави објава во која...

МВР: Во Дебар и Центар Жупа безбедносна состојба е стабилна, нема...

Изминатото деноноќие во општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, помина мирно, а безбедносната состојба е стабилна. Во полициската станица во...

Полицијата во шест градови контролира лица кои се во изолација

Полицијата обезбедува 173 лица само во Скопје, кои се во домашна изолација. Во изолација се и жители на Тетово, Охрид, Битола, Куманово, Струмица. Досега исконтролирана...

Полицијата на терен – се контролира влезот во Дебар и Центар...

Во врска со одлуката на Владата за спроведување на мерките за спречување на ширењето на корона вирусот и воведување кризна состојба во општините Дебар...

Полицијата трага по 16-годишно момче од Морани

Н. З. (44) од селото Морани, Скопско, синоќа во СВР Скопје пријавила дека по семејни недоразбирања, од дома се оддалечил нејзиниот син О. З....

Алжирци со украдено возило бегале од полицијата, едниот скокнал во Вардар

Вистинска бркотница по скопските улици се случувала рано изутринава, кога двајца Алжирци со украдено возило бегале од полицијата, по што едниот скокнал во Вардар....