14.8 C
Skopje
26.9.2021 - 10:20

Ознака: полициски час

Албанија го враќа полицискиот час и најави задолжителна вакцинација за некои...

Нови мерки за борба против коронавирусот ќе бидат воведени во Албанија од 1 септември, објави денеска Техничкиот комитет на експертите. Новите мерки вклучуваат повторно воведување...

Косово воведе полициски час, влез во земјата со тест или сертификат

Владата на Косово одобри нови мерки против ковид-19, кои ќе стапат на сила утре, а една од главните е ограничувањето на движењето по 22...

Зголемен број на случаи на ковид-19 во Шпанија, се враќа полицискиот...

По зголемениот број нови случаи на коронавирус, неколку шпански региони постепено се затвораат – некаде се затвораат дискотеките, некаде се ограничува работното време на...

Шпанија го враќа полицискиот час

Шпанија повторно го враќа полицискиот час во дел од регионите, како и ограничувањата за ноќниот живот, со цел да се спречи наглиот пораст на...

Немаме околности да тврдиме дека пандемијата е под контрола

Португалија го враќа полицискиот час Ноќен полициски час ќе биде воведен во неколку португалски општини, вклучувајќи го главниот град Лисабон и градот Порто, додека властите...

Дневно инфо

Прв самит за Македонија како полноправна членка на НАТО Македонија првпат како полноправна членка учествуваше на самит на НАТО, а во таа пригода македонскиот премиер...

Владата ќе одлучува за укинување на полицискиот час

На седница што ќе започне денеска во 13 часот според соопштение од владините служби на дневен ред пред министрите за разгледување, ќе се најде...

Седум лица добија казни од по 2.000 евра за непочитување на...

Седум лица добија парична казна од по 2.000 евра за непочитување на здравствените прописи за време на епидемијата. Обвинетите биле затекнати при непочитување на полицискиот...

Филипче предлага полицискиот час да остане до 15 јуни

Министерот за здравство, Венко Филипче, по предлог на Комисијата за заразни болести денеска на Главниот кризен штаб му предложи полицискиот час и мерките да...

Забраната за движење прекршена од 21 лице

Дваесет и едно лице ја прекршило забраната за движење во периодот од 00.00 часот до 04.00 часот на 24.05.2021 известува МВР. Во текот на изминатото...