Ознака: полициска опсада

Опозицијата на протест, Тирана под полициска опсада

Илјадници демонстранти, поддржувачи на опозицијата, вчера ја опколија зградата на Парламентот во Тирана, барајќи оставка на Владата и распишување предвремени парламентарни избори. Тирана од вчераутро...