10.3 C
Skopje
21.2.2020 - 17:30

Ознака: полициска акција

Во Латинска Америка уапсени 560 шверцери со оружје

Во заедничка полициска операција во осум земји од Латинска Америка уапсени се 560 луѓе осомничени за шверц со оружје, меѓу другото и за достава...

Во Албанија уапсени 32 лица за трговија со луѓе

Во голема полициска акција во повеќе градови во Албанија, уапсени се 32 лица меѓу нив и полициски службеник, кои се занимавале со недозволена трговија...

Голема акција на српската полиција, најмалку 40 уапсени

Најмалку 40 лица се уапсени во акција на српската полиција во реоните на градовите Крагуевац и Аранѓеловац, против, како што наведоа полициски извори, „организирани...

Приведени 11 девојки во угостителски објект во тетовско

Во полициска акција спроведена ноќеска во угостителски објект во село Жеровјане, тетовското приведени се 11 девојки. Како што соопшти МВР, ноќеска од 23:00 до 04:00...

Девет женски лица затекнати во угостителски објект во Желино

Девет женски лица се затекнати во акција на полицијата ноќеска од полноќ до 2 часот во угостителски објект во село Желино, Тетовско, сопственост на...

Најголема акција против организираниот криминал во историјата на Германија

Сојузната полиција утрово врши претреси во становите и борделите ширум Германија, а акцијата е насочена против банди кои од странство криумчареле луѓе и потоа...