18.3 C
Skopje
18.8.2019 - 23:43

Ознака: полициска акција

Приведени исламски екстремисти кои подготвувале терористички напади во Германија

Полицијата во германската покраина Северна Рајна-Вестфалија утрово изврши акција против лица од исламските кругови, кои биле означени како потенцијално опасни екстремисти. Претреси биле изврешни во...

Сомневањата за криумчарење и царинска измама ја покренаа акцијата во Љуботен

Финансиската полиција соопшти дека акцијата во Љуботен се спроведува поради сомнение за сторени кривични дела криумчарење со акцизна стока и царинска измама. - Управата за...

Полициска акција предизвика предвоена состојба!

Специјалните сили на Косово од вчераутро спроведуваат акција за апсење на осомничени криминалци на северниот дел на земјата. Косовските власти тврдат дека акцијата е...

МВР сузби криминална банда која продавала кокаин

Министерството за внатрешни работи во координација со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, синоќа спроведе полициска операција за сузбивање на...

Спасовски нема да ги води акциите преку ТВ-екраните

Полицијата синоќа спроведе голема полициска акција на повеќе локации низ Скопје, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кратко во своето гостување вчера во...

Голема полициска акција на повеќе локации во Скопје

Полицијата вечерва спроведува голема полициска акција на повеќе локации низ Скопје. Операцијата се одвива во Арачиново, на неколку места во Сингeлиќ и на Бит Пазар,...

Во Латинска Америка уапсени 560 шверцери со оружје

Во заедничка полициска операција во осум земји од Латинска Америка уапсени се 560 луѓе осомничени за шверц со оружје, меѓу другото и за достава...

Во Албанија уапсени 32 лица за трговија со луѓе

Во голема полициска акција во повеќе градови во Албанија, уапсени се 32 лица меѓу нив и полициски службеник, кои се занимавале со недозволена трговија...

Голема акција на српската полиција, најмалку 40 уапсени

Најмалку 40 лица се уапсени во акција на српската полиција во реоните на градовите Крагуевац и Аранѓеловац, против, како што наведоа полициски извори, „организирани...

Приведени 11 девојки во угостителски објект во тетовско

Во полициска акција спроведена ноќеска во угостителски објект во село Жеровјане, тетовското приведени се 11 девојки. Како што соопшти МВР, ноќеска од 23:00 до 04:00...